OYAK Akademi, tüm grup çalışanlarının iş ve yaşam kalitelerinde daha etkili olmalarını sağlayacak, grup içi ortak değer oluşturmak için bilgi, beceri/yetkinlikleri geliştirmek ve tecrübelerini paylaşma fırsatı vermek amacıyla, OYAK Çimento A.Ş. İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü tarafından 2002 yılından bu yana yönetilen bir platformdur.

Türkiye'de kurumsal şirketler arasında üretim sektöründe e-öğrenme çözümünü çalışanlarına sunan ilk firmalardan olan OYAK Çimento, OYAK Akademi e-öğrenme platformu sayesinde bugün 3.500 kişiye yaklaşan çalışanına gelişim imkanı sunmaktadır.

OYAK Akademi'de, eğitimler/çalışmalar yıllık olarak planlanır. Eğitim konularına, grup stratejik hedefleri, gelişim alanları, proaktif olmak için gereken bilgi, beceri ve yetkinlikler doğrultusunda karar verilir. 2015-2016 eğitim dönemi için OYAK Akademi, Belbin envanter sonuçlarına göre kişilerin bireysel gelişim alanlarına yönelik kurgulanarak devam etmektedir. Şirketler kendi bünyelerinde çalışanlarının gelişim ihtiyaçlarını belirleyerek, eğitimlere mavi ve beyaz yaka tüm çalışanlarının katılımını sağlar.

OYAK Akademi, grubumuzda yer alan tüm çalışanlarının bireysel ve takım olarak performansını artan bir eğride ve sürekli kılmayı hedefler. Değişen ve zorlaşan iş hedeflerine ulaşılması, proaktif tasarlanmış gelişim çözümlerinin hayata geçirilmesi vizyonuyla çalışmalarını yürütür.

2002 yılında temelleri atılan ve dünyadaki en son e-öğrenme standartlarıyla tam uyumlu olan OYAK Akademi e-öğrenme platformu, kullandığı yöntem ve yeni teknolojiler sayesinde zaman ve mekan kısıtlarını ortadan kaldıran, bu sayede bireyin gelişimini daimi kılan, zaman ve bütçe maliyeti tasarrufu sağlayan en önemli uzaktan eğitim kanallarından biridir. Türkiye'de kurumsal şirketler arasında üretim sektöründe e-öğrenme çözümünü çalışanlarına sunan ilk firmalardan olan OYAK Çimento, OYAK Akademi e-öğrenme platformu sayesinde bugün 3.500 kişiye yaklaşan çalışanına gelişim imkanı sunmaktadır.