KOLAY ERİŞİM
YÜCE TÜRK MİLLETİNE DUYURUMUZ


Aziz Türk Silahlı Kuvvetlerinin kıymetli evlatlarının arasına sızmış FETÖ terör örgütünün, 15 Temmuz 2016 günü Cumhuriyetimize, Demokrasimize, Devletin bütünlüğüne yönelik menfur kalkışması, başta Sayın Cumhurbaşkanımız, T.B.M.M. Başkanı ve üyelerimiz, Başbakan ve Bakanlar Kurulumuz, TSK'nın ve Emniyet Teşkilatımızın kahraman evlatları ve Yüce Türk Milletinin yiğit evlatlarının direnişi ile akamete uğratılmıştır.

OYAK olarak bu menfur girişimi şiddetle kınıyor, Devletimize ve Milletimize karşı yapılan bu çirkin saldırıda şehit düşen vatan evlatlarını rahmetle ve minnetle anarken, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Cumhuriyerimizin temel ilkelerinin, insan haklarının, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün tesis edilmesi ve korunması için Devletin ve Milletin gösterdiği her çabanın yanında yer aldığımızı bu vesile ile Aziz Milletimize duyuruyoruz.

Saygılarımızla,
OYAKÇEVRE DOSTU DENİZLİ ÇİMENTO'DAN KARBON ZİRVESİ

Sera gazı yayılımıyla etkin mücadele eden Denizli Çimento'nun üretimde uyguladığı strateji sayesinde her yıl fabrikanın karbondioksit emisyonunu 60 bin ton kadar azaltıyor. Sera gazı emisyonunun ciddi boyutlara ulaştığı günümüzde, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çeşitli kurum ve kuruluşlar bir araya gelerek hangi önlemlerin alınabileceğini tartışıyor.

3-5 Nisan tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, konunun tüm detaylarıyla ele alınacağı İstanbul Karbon Zirvesi'nin ana sponsoru olan Denizli Çimento'da, bu anlamda önemli bir misyon üstleniyor.


Her Yıl 10 Bin Fidan

Denizli Çimento'da, her yıl düzenli olarak "Ormanlarımız oksijenimizin, nefesimizin kaynağıdır" felsefesiyle 10 binden fazla fidan dikiliyor. Oluşan ormanlar sayesinde, yılda 3 bin tondan fazla karbondioksit oluşumunun engelleniyor. Ayrıca ekolojik çeşitliliğe sahip bu ormanlar sayesinde biyolojik çeşitlilik de koruma altına alınıyor.

Ağaçlandırma Çalışmalarımız

Denizli Çimento Çevre için yapmış olduğu yatırımlara son 5 yıllık dönemde yaklaşık 70.000 ağaç dikerek hızla devam etmektedir. Denizli Çimento olarak önceliğimiz gelecek nesiller için yeşil bir doğa bırakmaktır. 2013-2014 yılı Ağaçlandırma döneminde yaklaşık 30 bin ağaç daha dikilerek toplamda 100.000 ağacın doğaya kazandırılmasını hedeflenmektedir.


TÜRK ÇİMENTO SEKTÖRÜNDE DENİZLİ ÇİMENTO

1998 yılında işletmeye alınan dizel çevrimli birleşik ısı ve güç santralinin 2006 yılında doğal gaz dönüşümü yapılmış olup 14 MW kurulu gücü ile fabrikanın ihtiyacı olan elektrik enerjisinin %50'sini karşılamaktadır.

DENİZLİ ÇİMENTO’DAN...

ÜRÜNLERİMİZ

Denizli Çimento Fabrikası'nda çimento üretimleri TS EN 197-1 ve ilgili diğer çimento standartlarına uygun olarak üretilmektedir.


PROJELERİMİZ

ADM Havaalanı Yeni Dış Hatlar
Terminali ve Pisti

TÜM PROJELER